Re: Food Vices
I wish all calories and macro-nutrients were created equal. Went to the grocery store tonight and was craving macaroni and cheese. A box of M&C is only $0.85. In 2024, that's wild. And one box of M&C is enough calories for a whole day. Unfortunately, the shit is terrible for you, and you would not be doing well if you ate a box every day.
If it wasn't absolutely terrible for you, you could live of M&C for $27.00/month (per person). That's the world I want to live in, where food costs are $27.00/month.
__________________
"You can be my wingman anytime."
"Bulls**t. You can be mine."
|